Dövme Kapatma (Cover Up) Rehberi ve Örnekleri

Dövme Kapatma (Cover Up) Nedir?

Dövme Kapatma (Cover Up) mevcut bir dövmenin üzerine yapılan yeni bir dövmedir. Eski dövmeyi görünmez kılmak ya da ona yeni bir form vermek için yapılabilir.

Dövme Kapatma (Cover Up) Örneği

Dövme Kapatma (Cover Up) Nasıl Yapılır?

Kapatılmak istenen dövmenin şekli ve boyuna göre yeni bir tasarım yapılır. Bu tasarım eski dövmenin kimi detaylarını da kullanabilir ya da tamamen üstünü örtebilir. Tıpkı ilk dövmenin yapıldığı gibi dövme sanatçısı mürekkebi, dövme makinesi aracılığı ile derinin altına doldurarak bu yeni dövmeyi yapar. Alttaki desenin kapanması için daha koyu renkler, gölgeler ve daha fazla mürekkep kullanılabilir. 

Bazen eskimiş, solmuş ya da iyi yapılmamış bir dövme üzerinde çalışılarak bu dövme daha etkileyici bir hale getirilebilir. Yeni renkler katma, gölgelendirme, desene ek yapma gibi seçeneklere dövme sanatçısıyla beraber karar verebilirsiniz.

Dövme Kapatma Örneği ( Cover Up)

Dövme Kapatma (Cover Up) Neden Yapılır?

İstenmeyen dövmeler için en doğru seçenek dövme kapatma uygulamasıdır. Dövme kapatmanın, dövme sildirme uygulamasının aksine leke ve iz bırakma ihtimali yoktur. İnsanlar çeşitli sebeplerle dövmelerini bedenlerinde taşımak istemeyebilirler. Bu sebep dövmelerinin amatörce yapılmış olup istedikleri gibi görünmemesi ya da geçmişte severek yaptırdıkları tasarımın artık onlara hitap etmemesi olabilir. İşte bu gibi durumlarda dövme kapatma (cover up) yöntemi devreye giriyor.

Hangi Dövmeler Kapatılabilir?

Her dövmeyi kapatmak mümkündür. Daha koyu ve yoğun görünümlü dövmeler daha zor kapansa da her dövme için bir kapama yöntemi bulunmaktadır. Dövme sanatçılarımız dövmelerinizi gördükten sonra size en doğru tasarım ve uygulama seçeneğini sunacaklardır. Bunun için hemen bir randevu alabilirsiniz.

Dövme Kapatma Başarı Oranı Nedir?

Dövme kapatma işleminde başarı oranı yüksektir. Ancak bu uygulamayı güvenilir ve profesyonel bir dövme stüdyosunda yapmanız koşuluyla. İyi bir dövme için yetenek, deneyim, kaliteli malzemeler ve uygun koşullar bir arada bulunmalıdır. Dövme sanatçısının öneri ve tavsiyelerini dikkate alın. Daha önce benzer işleri defalarca yaptıkları için ne gibi bir sonuç ortaya çıkacağını en iyi onlar bilecektir.

Renkli Dövme Kapatma

Kapatma işlemi renkli dövmelerde, koyu renkli dövmelere nazaran daha kolay yapılabilmektedir.

İzmir’de Dövme Kapatma

İzmir’de dövme kapatma ya da yenileme uygulaması yapmak istediğiniz zaman başvuracağınız ilk adres bu konuda deneyim sahibi olan TattooBull Studio olmalı. TattooBull Studio’dan hemen randevu alarak eski dövmenize neler yapılabilir birlikte karar verebilirsiniz.

Dövme Sildirmek hakkında diğer blog yazımızı okuyabilirsiniz

tr_TRTürkçe